Sigorta Bank© bir 7A Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. Markasıdır.

Trafik Sigortası

Home Trafik Sigortası

Hızlı Destek

  Yardıma mı İhtiyacınız Var ?

  Lütfen destek almak konusunda çekinmeyin. Tamamen ücretsizdir. Genellikle gün içerisinde dönüş sağlanır.

  destek@sigortabank.com.tr
  0216 449 47 51

  Trafik Sigortası Nedir ?

  Trafik sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre düzenlenen ve yaptırılmaması durumunda cezai yaptırımları bulunan zorunlu bir sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortası yaptırarak kendinizin ve aracınızın değil, kazaya karıştığınız üçüncü kişilerin can ve mal kayıplarını teminat altına almış olursunuz.

  Zorunlu Trafik Sigortası, karşı tarafa verilen zararların temini için yaptırılır. Zorunlu bir araç sigortasıdır ve yaptırmamak cezaya tabidir. Her yıl yenilenmek zorundadır. Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan araçlar trafiğe çıkamazlar. Bu sigorta çeşidi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası yapıldığı aracın zararını karşılamaz, sadece zarar verdiği diğer aracın zararını karşılar.

  Zorunlu trafik sigortasının kapsamı, tüm sigorta şirketlerinde aynıdır. Bu yüzden farklı sigorta şirketlerini tek tek aramanıza gerek yok. Sigorta Bank ile 20’den fazla sigorta şirketinden teklif alabilir size en uygun hizmeti hızlıca belirleyebilirsiniz. Üstelik standart trafik sigortası teminatlarına ek olarak mini onarım, asistan hizmetleri, ferdi kaza ve hukuksal koruma gibi ek teminat ve hizmetleri içeren ürünleri de tercih edebilirsiniz. Satın aldığınız poliçeyi, ister anında yazdırın ister e-posta ile kendinize gönderin.

  Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir ?

  Zorunlu trafik sigortası teminatları ve limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen, bütün sigorta şirketleri için aynı olan teminatlardır. Ancak fiyat ve ödeme koşulları şirketlere göre farklılık göstermektedir.

  Zorunlu trafik sigortası kapsamında, sigorta teminatları ve limitleri, araçların model yılı ve ruhsat sahibinin mesleği gibi değişkenler nedeniyle bazı farklılıklar oluşur.

  Neden Trafik Sigortası Yaptırmalısınız ?

  Trafik sigortası, zorunlu olmasının yanı sıra, karşı tarafa verilen hasarları karşılaması bakımından araç sahiplerini maddi olarak koruyan bir sigortadır. Motorlu kara taşıtlarının neden olduğu kişi ve mal hasarları bu sayede güvence altına alınır.

  Trafik Sigortası Tazminatı Neleri Kapsamaktadır ?

  Tazminat tutarı, şahıs hasarlarında ölüm dâhil her türlü durumu kapsamaktadır. Ayrıca mahkeme giderleri, avukatlık ücreti gibi giderler ile kazaya uğrayan kişinin bu nedenle yoksun kaldığı gelir de bu tazminata dâhildir.

  Trafik Sigortası Olmayan Araç için Cezai İşlem

  Trafik sigortası yaptırmayanların araçları bağlanarak trafik şube otoparkına çektirilir ki bundan sonraki süreç oldukça yorucu ve masraflıdır. Otoparka çekilen bir aracın yeniden trafiğe çıkması için bir dizi prosedürün yerine getirilmesi şarttır. Bu bağlamda zorunlu trafik sigortası sahibi olmak zaman ve para kayıplarını önlemek açısından da gereklidir. Gerek kaza olması ihtimali, gerekse herhangi bir polis kontrolünde ilk dikkat edilecek unsurlardan biri olan trafik sigortanızın durumunu ve geçerliliği konusunu ihmal etmemenizi tavsiye ederiz.
  EN İYİ FİYAT GARANTİSİ

  EN İYİ FİYAT GARANTİSİ

  Sizler için 20'den fazla sigorta şirketinden alınan fiyatlar değerlendirilip size en uygun fiyatlı hizmeti sunuyoruz.

  20+ ANLAŞMALI SİGORTA ŞİRKETİ

  20+ ANLAŞMALI SİGORTA ŞİRKETİ

  Türkiye'nin en güvenilir 20'den fazla sigorta şirketleri ile iş birliği yaparak en kaliteli hizmeti zahmetsiz, hızlı bir şekilde almanızı sağlıyoruz.