Sigorta Bank© bir 7A Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. Markasıdır.

Kasko Sigortası

Home Kasko Sigortası

Hızlı Destek

  Yardıma mı İhtiyacınız Var ?

  Lütfen destek almak konusunda çekinmeyin. Tamamen ücretsizdir. Genellikle gün içerisinde dönüş sağlanır.

  destek@sigortabank.com.tr
  0216 449 47 51

  Kasko Sigortası

  Kasko sigortası, araç sahiplerinin gönüllü olarak yaptırdıkları ve zorunlu trafik sigortasından farklı bir sigorta türüdür. Trafiğe çıkan her motorlu aracın zorunlu trafik sigortasını yaptırması gerekiyor. Kasko sigortası ise trafik sigortasının karşılamadığı hasar ve benzeri durumlarda devreye girerek olası bir kaza sonrası oluşabilecek hasarlar için sizi koruyor.

  Kasko sigortası, poliçede belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ya da motorsuz kara taşıtlarının, çalınması ya da kaza sonrası hasar görmesi gibi durumlarda sigorta sahibine tazminat ödenmesini sağlar. Ayrıca kasko, tamamen isteğe bağlı olan bir sigorta biçimidir ve zorunluluğu yoktur.

  Kasko sigortası süresi 1 yıllık olarak düzenlenir. Bu da sigortalıyı bir sene içerisinde sigorta kapsamındaki risklere karşı finansal anlamda güvence altına alır. Kasko sigortanızın süresi dolduğu zaman yenileme yapmanız gerekmektedir. Kaskodaki asıl amaç ise olası bir kaza durumunda karşı araçtaki hasarı değil, sigortalı araçtaki hasarı karşılamaktır. Eğer aracınız kaskolu ise bu kasko, olası bir kaza durumunda aracınızda oluşan hasar veya hasarları, tamamen ya da kısmen karşılar. Peki kasko teklifinde neler bulunur ve kasko çeşitleri nelerdir?

  Kasko sigortası ile SigortaBank, sigortalının poliçede belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz kara araçlarından, römork veya karavanlardan iş makinelerinden, lastik tekerlekli traktörler, diğer zirai tarım makinelerinden doğan menfaatin aşağıda belirtilen risklerin gerçekleşmesi sonucunda doğrudan uğrayacağı maddi zararları teminat altına alır.

  SigortaBank Kasko Sigortası Genel Şartları.

  • Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması
  • Gerek hareket gerek durma halinde iken Sigortalı’nın veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,
  • Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar
  • Aracın yanması
  • Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi

  Ek Sözleşme ile Teminat Kapsamına Dahil Edilen Teminatlar (Genel Şartlar ilgili Maddelerine göre yazılmıştır.)

  • Grev, Iokavt, kargaşalık ile halk hareketleri,
  • Terör,
  • Deprem, toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım veya yanardağ püskürmesi,
  • Sel ve su baskını,
  • Araçta sigara benzeri maddelerin teması ile meydana gelen yangın dışındaki zararlar,
  • Yetkili olmayan kişilere çektirilen araca gelen zararlar ile kurallara uygun olmadan çekilen veya çektirilen araçlara gelen zararlar,
  • Araç anahtarının ele geçirilmesi suretiyle aracın çalınması,
  • Kaybolan ve çalınan anahtarlar dolayısıyla aracın kilit mekanizmasının değiştirilmesi
  • Hayvanların vereceği zararlar.

  EN İYİ FİYAT GARANTİSİ

  EN İYİ FİYAT GARANTİSİ

  Sizler için 20'den fazla sigorta şirketinden alınan fiyatlar değerlendirilip size en uygun fiyatlı hizmeti sunuyoruz.

  20+ ANLAŞMALI SİGORTA ŞİRKETİ

  20+ ANLAŞMALI SİGORTA ŞİRKETİ

  Türkiye'nin en güvenilir 20'den fazla sigorta şirketleri ile iş birliği yaparak en kaliteli hizmeti zahmetsiz, hızlı bir şekilde almanızı sağlıyoruz.